Blog

Tectum Group leidt dakdekkers helemaal zelf op

Nieuws
Nieuws
>
Tectum Group leidt dakdekkers helemaal zelf op
Geschreven door

Bij Tectum Group hebben wij een 150-tal dakwerkers in dienst, verspreid over de verschillende vestigingen in België. We proberen het aantal eigen dakdekkers continu uit te breiden en dat is al jarenlang een enorme uitdaging. Want hetgeen het SERV-rapport nu zwart-op-wit zet, weten wij al lang: de instroom uit het onderwijs is opgedroogd.

Bovendien biedt ook de arbeidsmarkt weinig soelaas: arbeidskrachten met enige bouwervaring zijn zeker nog wel te vinden, maar vaak ontbreekt het dan aan voldoende motivatie voor het dakwerkersvak. Want dakwerker zijn, vergt vakmanschap!

Daarom zochten we zelf naar oplossingen, en wel met de oprichting van de Tectum University, onze eigen universiteit van het dak.  We zoeken profielen met de juiste motivatie voor het dakwerkersvak en brengen hen dan vervolgens de technische kennis helemaal zelf bij, vanaf nul.

Het vak van dakdekker

CEO Rudy Evens legt uit: “Tectum Group staat voor kwaliteit en wil je kwaliteit kunnen leveren, dan heb je dakdekkers nodig die hun job met hart en ziel doen, met liefde voor het dakdekkersvak. Fundamenteel is dus dat je dit beroep gewoon graag doet.”  

Patrick Vanderstichelen heeft een ervaring van 35 jaar binnen Tectum Group. Hij startte als jonge dakdekker en schopte het tot manager. Vandaag is hij fulltime bezig met de technische opleiding van dakdekkers. Patrick getuigt lachend: “Je werkt de hele dag in open lucht, je hebt een prachtig uitzicht van op het dak. Maar vooral je bent de hele dag fysiek in de weer om iets te creëren, iets te maken. En als het werk klaar is, dan ben je echt trots op je werk, samen met je makkers, je collega's. Want er is veel kameraadschap op het dak.  Het is ook een job met veel variatie, en je blijft leren, want er komen steeds nieuwe producten en werkwijzen bij.”

Tectum University

Chris Venken van Tectum University vult aan: “dat is dus ook het profiel van mensen dat we zoeken: graag in open lucht werken, gevarieerd en fysiek werk willen doen, samen met anderen iets “maken” waar je trots op kan zijn.”  

Tectum groep zoekt deze profielen zelf. Dit onder meer door een ambassadeurscampagne op social media. Chris legt uit: “Niemand kan beter getuigen over het beroep van dakwerker dan onze eigen dakwerkers zelf. Zij brengen in hun eigen socialmediakanalen en –netwerk verhalen over het werk als dakdekker.”

Daarnaast werven we ook via heel alternatieve manieren: zo bijvoorbeeld geven we infosessies in asielcentra. Het vraagt veel creativiteit en doorzettingsvermogen en de mensen stromen ook maar druppelsgewijs in. Het is voor Tectum Group een enorme investering. "Vorig jaar konden we 10 nieuwe dakdekkers door de inspanningen binnen de Tectum University aan ons binden", besluit Chris.

De opleiding

Als we goede profielen kunnen aantrekken dan willen we hen natuurlijk ook metéén beginnen met opleiden. Daarom voorzien we een tweesporenaanpak.

Het eerste spoor doen we in samenwerking met de VDAB. We proberen twee keer per jaar een klein groepje werkzoekenden samen te brengen in een opleiding die de VDAB in haar opleidingscentrum in Hamme voor ons verzorgt. De cursisten krijgen 5 weken opleiding in het opleidingscentrum en lopen vervolgens 2 weken stage op één van onze werven. Is dat succesvol, dan geeft Tectum Group hen een vast contract. Zo zijn er, van een groepje van 6 mensen die in het najaar 2022 dit traject volgden, 5 mensen opgestart bij Tectum Group. Allemaal met een vast contract. Ze worden nu verder opgeleid door onze ploegbazen/mentoren, onder supervisie van Patrick Vanderstichelen.

Het tweede spoor is de druppelaanpak. Als onze HR-collega Raf een geschikt profiel gevonden heeft die niet in het VDAB-groepje terecht kan, gaan we in een 1-op-1-aanpak aan het werk. Want het is niet altijd mogelijk om mensen in groepjes op te leiden. Onze vestigingen zijn immers over heel België verspreid, net als de kandidaat dakdekkers.  En profielen blijven ook niet wachten, het is een kwestie van snel reageren.

Patrick licht toe: “Deze nieuwe mensen laten we niet meteen op het dak beginnen, want dan neemt dat te veel tijd van de ploegbazen. Ik heb een programma van 3 weken, waarbij ik hen persoonlijk onder mijn vleugels neem. Ik zal dan zeker wel al wat theorie en praktijk bijbrengen, maar eigenlijk draait het er vooral om om deze mensen te screenen. Komen ze op tijd? Hebben ze de interesse, de inzet? Ik leer hen dan bijvoorbeeld vlamlassen op een maquette.”

Wie de eerste 3 weken succesvol doorloopt, begint dan in de reële werkplek: op het dak.

Vanaf dag 1 een vast contract

Als Tectum Group vergt het een enorme investering om profielen te vinden en mensen vanaf nul op te leiden. Bovendien krijgen alle instromers in de opleidingen vanaf dag 1 een vast contract.

Raf Jacobs, talentenzoeker van Tectum Group: “We willen mensen vinden die zich voor lange tijd aan ons bedrijf willen binden. Die echt hun loopbaan als dakdekker zien zitten, die daar in willen groeien. Als bedrijf denken we zelf ook lange termijn. We investeren in de eerste weken en maanden heel intensief, om van deze mensen echte Tectummers te maken.”

Quote icon in green

Je werkt de hele dag in open lucht, je hebt een prachtig uitzicht van op het dak. Maar je bent vooral de hele dag fysiek in de weer om iets te creëren. En als het werk klaar is, dan ben je echt trots op je werk, samen met je makkers, je collega's.

No items found.
Nieuws
>
Tectum Group leidt dakdekkers helemaal zelf op

Bij Tectum Group hebben wij een 150-tal dakwerkers in dienst, verspreid over de verschillende vestigingen in België. We proberen het aantal eigen dakdekkers continu uit te breiden en dat is al jarenlang een enorme uitdaging. Want hetgeen het SERV-rapport nu zwart-op-wit zet, weten wij al lang: de instroom uit het onderwijs is opgedroogd.

Bovendien biedt ook de arbeidsmarkt weinig soelaas: arbeidskrachten met enige bouwervaring zijn zeker nog wel te vinden, maar vaak ontbreekt het dan aan voldoende motivatie voor het dakwerkersvak. Want dakwerker zijn, vergt vakmanschap!

Daarom zochten we zelf naar oplossingen, en wel met de oprichting van de Tectum University, onze eigen universiteit van het dak.  We zoeken profielen met de juiste motivatie voor het dakwerkersvak en brengen hen dan vervolgens de technische kennis helemaal zelf bij, vanaf nul.

Het vak van dakdekker

CEO Rudy Evens legt uit: “Tectum Group staat voor kwaliteit en wil je kwaliteit kunnen leveren, dan heb je dakdekkers nodig die hun job met hart en ziel doen, met liefde voor het dakdekkersvak. Fundamenteel is dus dat je dit beroep gewoon graag doet.”  

Patrick Vanderstichelen heeft een ervaring van 35 jaar binnen Tectum Group. Hij startte als jonge dakdekker en schopte het tot manager. Vandaag is hij fulltime bezig met de technische opleiding van dakdekkers. Patrick getuigt lachend: “Je werkt de hele dag in open lucht, je hebt een prachtig uitzicht van op het dak. Maar vooral je bent de hele dag fysiek in de weer om iets te creëren, iets te maken. En als het werk klaar is, dan ben je echt trots op je werk, samen met je makkers, je collega's. Want er is veel kameraadschap op het dak.  Het is ook een job met veel variatie, en je blijft leren, want er komen steeds nieuwe producten en werkwijzen bij.”

Tectum University

Chris Venken van Tectum University vult aan: “dat is dus ook het profiel van mensen dat we zoeken: graag in open lucht werken, gevarieerd en fysiek werk willen doen, samen met anderen iets “maken” waar je trots op kan zijn.”  

Tectum groep zoekt deze profielen zelf. Dit onder meer door een ambassadeurscampagne op social media. Chris legt uit: “Niemand kan beter getuigen over het beroep van dakwerker dan onze eigen dakwerkers zelf. Zij brengen in hun eigen socialmediakanalen en –netwerk verhalen over het werk als dakdekker.”

Daarnaast werven we ook via heel alternatieve manieren: zo bijvoorbeeld geven we infosessies in asielcentra. Het vraagt veel creativiteit en doorzettingsvermogen en de mensen stromen ook maar druppelsgewijs in. Het is voor Tectum Group een enorme investering. "Vorig jaar konden we 10 nieuwe dakdekkers door de inspanningen binnen de Tectum University aan ons binden", besluit Chris.

De opleiding

Als we goede profielen kunnen aantrekken dan willen we hen natuurlijk ook metéén beginnen met opleiden. Daarom voorzien we een tweesporenaanpak.

Het eerste spoor doen we in samenwerking met de VDAB. We proberen twee keer per jaar een klein groepje werkzoekenden samen te brengen in een opleiding die de VDAB in haar opleidingscentrum in Hamme voor ons verzorgt. De cursisten krijgen 5 weken opleiding in het opleidingscentrum en lopen vervolgens 2 weken stage op één van onze werven. Is dat succesvol, dan geeft Tectum Group hen een vast contract. Zo zijn er, van een groepje van 6 mensen die in het najaar 2022 dit traject volgden, 5 mensen opgestart bij Tectum Group. Allemaal met een vast contract. Ze worden nu verder opgeleid door onze ploegbazen/mentoren, onder supervisie van Patrick Vanderstichelen.

Het tweede spoor is de druppelaanpak. Als onze HR-collega Raf een geschikt profiel gevonden heeft die niet in het VDAB-groepje terecht kan, gaan we in een 1-op-1-aanpak aan het werk. Want het is niet altijd mogelijk om mensen in groepjes op te leiden. Onze vestigingen zijn immers over heel België verspreid, net als de kandidaat dakdekkers.  En profielen blijven ook niet wachten, het is een kwestie van snel reageren.

Patrick licht toe: “Deze nieuwe mensen laten we niet meteen op het dak beginnen, want dan neemt dat te veel tijd van de ploegbazen. Ik heb een programma van 3 weken, waarbij ik hen persoonlijk onder mijn vleugels neem. Ik zal dan zeker wel al wat theorie en praktijk bijbrengen, maar eigenlijk draait het er vooral om om deze mensen te screenen. Komen ze op tijd? Hebben ze de interesse, de inzet? Ik leer hen dan bijvoorbeeld vlamlassen op een maquette.”

Wie de eerste 3 weken succesvol doorloopt, begint dan in de reële werkplek: op het dak.

Vanaf dag 1 een vast contract

Als Tectum Group vergt het een enorme investering om profielen te vinden en mensen vanaf nul op te leiden. Bovendien krijgen alle instromers in de opleidingen vanaf dag 1 een vast contract.

Raf Jacobs, talentenzoeker van Tectum Group: “We willen mensen vinden die zich voor lange tijd aan ons bedrijf willen binden. Die echt hun loopbaan als dakdekker zien zitten, die daar in willen groeien. Als bedrijf denken we zelf ook lange termijn. We investeren in de eerste weken en maanden heel intensief, om van deze mensen echte Tectummers te maken.”

Nieuws
>
Tectum Group leidt dakdekkers helemaal zelf op

Bij Tectum Group hebben wij een 150-tal dakwerkers in dienst, verspreid over de verschillende vestigingen in België. We proberen het aantal eigen dakdekkers continu uit te breiden en dat is al jarenlang een enorme uitdaging. Want hetgeen het SERV-rapport nu zwart-op-wit zet, weten wij al lang: de instroom uit het onderwijs is opgedroogd.

Bovendien biedt ook de arbeidsmarkt weinig soelaas: arbeidskrachten met enige bouwervaring zijn zeker nog wel te vinden, maar vaak ontbreekt het dan aan voldoende motivatie voor het dakwerkersvak. Want dakwerker zijn, vergt vakmanschap!

Daarom zochten we zelf naar oplossingen, en wel met de oprichting van de Tectum University, onze eigen universiteit van het dak.  We zoeken profielen met de juiste motivatie voor het dakwerkersvak en brengen hen dan vervolgens de technische kennis helemaal zelf bij, vanaf nul.

Het vak van dakdekker

CEO Rudy Evens legt uit: “Tectum Group staat voor kwaliteit en wil je kwaliteit kunnen leveren, dan heb je dakdekkers nodig die hun job met hart en ziel doen, met liefde voor het dakdekkersvak. Fundamenteel is dus dat je dit beroep gewoon graag doet.”  

Patrick Vanderstichelen heeft een ervaring van 35 jaar binnen Tectum Group. Hij startte als jonge dakdekker en schopte het tot manager. Vandaag is hij fulltime bezig met de technische opleiding van dakdekkers. Patrick getuigt lachend: “Je werkt de hele dag in open lucht, je hebt een prachtig uitzicht van op het dak. Maar vooral je bent de hele dag fysiek in de weer om iets te creëren, iets te maken. En als het werk klaar is, dan ben je echt trots op je werk, samen met je makkers, je collega's. Want er is veel kameraadschap op het dak.  Het is ook een job met veel variatie, en je blijft leren, want er komen steeds nieuwe producten en werkwijzen bij.”

Tectum University

Chris Venken van Tectum University vult aan: “dat is dus ook het profiel van mensen dat we zoeken: graag in open lucht werken, gevarieerd en fysiek werk willen doen, samen met anderen iets “maken” waar je trots op kan zijn.”  

Tectum groep zoekt deze profielen zelf. Dit onder meer door een ambassadeurscampagne op social media. Chris legt uit: “Niemand kan beter getuigen over het beroep van dakwerker dan onze eigen dakwerkers zelf. Zij brengen in hun eigen socialmediakanalen en –netwerk verhalen over het werk als dakdekker.”

Daarnaast werven we ook via heel alternatieve manieren: zo bijvoorbeeld geven we infosessies in asielcentra. Het vraagt veel creativiteit en doorzettingsvermogen en de mensen stromen ook maar druppelsgewijs in. Het is voor Tectum Group een enorme investering. "Vorig jaar konden we 10 nieuwe dakdekkers door de inspanningen binnen de Tectum University aan ons binden", besluit Chris.

Quote icon in green

Je werkt de hele dag in open lucht, je hebt een prachtig uitzicht van op het dak. Maar je bent vooral de hele dag fysiek in de weer om iets te creëren. En als het werk klaar is, dan ben je echt trots op je werk, samen met je makkers, je collega's.

July 26, 2023

Tectum Group nieuws en inzichten

Arrow icon to the right in blue
Expertise
April 22, 2024

Het groendak als luchtverbeteraar

Read more

Expertise
April 15, 2024

De rol van VME’s in de transitie naar duurzaamheid

Read more

Expertise
April 17, 2024

Dak- en gevelrenovatie: Een gezonde woning in een gezonde bouwschil

Read more

Expertise
April 15, 2024

Renolution premies lopen op tot 90% van de renovatiekost

Overdreven of noodzakelijk?

Read more

Verhalen
March 25, 2024

Een blik achter de schermen bij de opleiding dakwerker

Read more

Nieuws
February 27, 2024

BossCover EPDM bevestigd kwaliteit

Read more

Nieuws
March 7, 2024

Tectum Group genomineerd voor Innovatie Award 2023

Read more

Expertise
February 27, 2024

Klimaatdak tilt plat dak naar veelzijdige hoogte

Read more

Verhalen
February 1, 2024

30 jaar dienst voor Wasiel Szlapak

Read more

Verhalen
December 4, 2023

Nieuwe werkomgeving voor de collega’s van SIX by Tectum

Read more

Expertise
December 18, 2023

Werken op hoogte: collectieve vs persoonlijke beveiliging

Read more

Nieuws
November 22, 2023

CPE Nederland verstevigt marktpositie met overname Altena Dakspecialiteiten

Read more

Expertise
November 22, 2023

Periodiek onderhoud garandeert langere levensduur van plat dak

Read more

Nieuws
November 9, 2023

Tectum Group recycleert EPDM-snijresten en maakt er daktegels van

Read more

Expertise
October 25, 2023

Worden permanente balustrades de nieuwe standaard in valbeveiliging?

Read more

Nieuws
September 14, 2023

Milieuvriendelijke waterkoelers voor Tectum Group

Read more

Expertise
September 14, 2023

Stielkennis als handelsmerk voor ambachtelijk dakwerk

Read more

Nieuws
July 26, 2023

Tectum Group neemt dakdekker DSB over

Read more

Expertise
November 9, 2023

Aluminium maatwerkbalustrades imiteren staallook

Read more

Verhalen
July 26, 2023

Tectummer Bert Herssens

Read more

Verhalen
July 26, 2023

Tectummer Kingsley Madu

Read more

Events
April 19, 2024

Grote belangstelling voor debat over circulaire platte daken.

Bijna 40% van de wereldwijde CO²-uitstoot wordt uitgestoten door de bouwsector. Hoog tijd om het roer om te gooien. Met een debat over circulariteit en circulaire platte daken draagt Tectum Group zijn steentje hieraan bij. Herbekijk het volledige debat.

Read more

Expertise
July 26, 2023

Mechanische bevestiging is de toekomst van geventileerde gevelbekleding

Read more

Nieuws
July 26, 2023

Tectum Group leidt dakdekkers helemaal zelf op

SERV-rapport bevestigt wat we al wisten

Read more

Nieuws
July 26, 2023

Tectum Group realiseert wereldprimeur met het eerste circulaire plat dak

Read more

Expertise
September 13, 2023

Hoe doordacht water bufferen op een blauw dak?

Read more

Expertise
July 26, 2023

PIR-isolatie niet geschikt voor intensief groendak

Read more

Nieuws
July 26, 2023

Tectum Group verwelkomt SIX Dak & Gevel

Read more