Blog

Tectum Group genomineerd voor Innovatie Award 2023

Nieuws
Nieuws
>
Tectum Group genomineerd voor Innovatie Award 2023
Geschreven door
Lennert Schreurs
Productmanager Tectum Group

Het innovatiebeleid van het Genkse bedrijfsleven staat op punt. Dat bewijst de drievoudige Genkse nominatie voor de innovatie-award 2023 van Voka Limburg. Samen met Orbix en Soltech, streed Tectum Group mee voor de overwinning. Een hele eer en vooral een mooie erkenning voor het innovatie-afdeling van onze groep. Helaas grepen we dit jaar langs deze award en feliciteren we Orbix van harte met de verdiende winst. In aanloop naar het event vroegen we aan productmanager Lennert Schreurs waarom volgens hem Tectum Group de innovatie-award verdient.

Waarom heeft Tectum Group deze nominatie volgens jou verdiend?

Omdat Tectum Group pionier is op het vlak van innoveren in de dakensector. Onze oplossingen vandaag zorgen voor een positieve impact in de toekomst.

Hoe belangrijk is duurzaamheid in de ontwikkeling van innovatieve producten?

Als organisatie is het belangrijk om niet alleen economische groei te realiseren. Die groei kan je op twee manieren doen. Enerzijds door ‘grijze groei’ te realiseren. Dat wil eigenlijk zeggen dat naast de economische groei de ecologische voetafdruk ook toeneemt. Of anderzijds ‘groene groei’, dat wil zeggen dat er zowel economische groei is, maar dat ook de ecologische voetafdruk afneemt.

Welke innovatieve producten bracht Tectum Group reeds op de markt?

Tectum Group heeft al enkele innovatieve producten gelanceerd aan de markt. Zo zijn we gestart met de BossCover Rooftile. Dat is een rubber daktegel die gemaakt is van het EPDM-snijresten. Wat op zich al een heel mooi initiatief is, alleen spreekt we hier nog over recyclage, waar de milieu-impact nog net iets hoger is. Daarom de we bij onze volgende ontwikkeling echt de focus hebben gelegd op hergebruik van materialen en daar is het BossCover Circular System uit voortgevloeid. Dat systeem zorgt er echt voor dat de materialen op het einde van de levensuur kunnen worden hergebruikt, waardoor de milieu-impact ook laag blijft.  

Hoe reageert de markt op deze innovaties?

Bij de lancering van deze nieuwe oplossingen hebben we al gemerkt dat er wel veel vraag is in de markt, maar de grootste uitdaging zit om nog altijd in de bouwweer te overtuigen van de meerwaarde van het systeem. Zo hebben we afgelopen jaar toch wel een 10 .000 vierkante meter in dit systeem geplaatst en hebben we ook kunnen laten zien aan de bouwweer wat effectief de meerwaarde is in de toekomst om vandaag al te kiezen voor een demontabel daksysteem.

Zorgen deze innovaties voor een concurrentieel voordeel?

De innovatieve benadering van Tectum Group heeft toch wel een concurrentieel voordeel opgeleverd. Zo waren er al circulaire plat dak oplossingen in de markt, maar die beperkte zich altijd tot het dakvlak. We zijn eigenlijk nog een stapje verder gegaan door er voor te zorgen dat het volledige dak, dus zowel het dakvlak als de dakopstand, als de dakrand, volledig gedemonteerd kan worden.  

Doet Tectum Group beroep op partners bij de ontwikkeling van innovaties?

We hebben deze ontwikkeling niet alleen gedaan, maar we hebben dat samen gedaan met onze partner Claerhout Aluminium, die ons ondersteunt heeft in de ontwikkeling van het gepatenteerd klemsysteem.

Quote icon in green

Groene groei betekent dat naast economische groei, de ecologische voetafdruk afneemt.

Lennert Schreurs
Productmanager Tectum Group

Worden klanten ook betrokken bij het innovatieproces?

Bij de ontwikkeling van het systeem hebben we ook onze klanten nauw betrokken. Zo hebben we de feedback van hun ook meegenomen naar de tekentafel. Je kan op papier een schitterend idee hebben, maar als het in de praktijk niet kan worden toegepast, dan is het ook niet werkbaar. Dus die feedback van de klanten is wel heel belangrijk in het ontwerp van het systeem.  

Wat met renovatie?

Binnen onze innovatieafdeling kijken we niet alleen naar de ontwikkeling van nieuwe systemen, maar zo kijken we ook wel naar de secundaire bronmaterialen, zodat we die vandaag ook al kunnen inzetten. Zo hebben we voor de renovatie van het Vlaams Administratief Centrum in Mechelen de 20 jaar oude PIR-isolatie afgevoerd en getest. Hieruit is gebleken dat die isolatie perfect terug bruikbaar is. Dus die gaat nu ook weer terug worden ingezet in nieuwe projecten.

No items found.
Nieuws
>
Tectum Group genomineerd voor Innovatie Award 2023

Het innovatiebeleid van het Genkse bedrijfsleven staat op punt. Dat bewijst de drievoudige Genkse nominatie voor de innovatie-award 2023 van Voka Limburg. Samen met Orbix en Soltech, streed Tectum Group mee voor de overwinning. Een hele eer en vooral een mooie erkenning voor het innovatie-afdeling van onze groep. Helaas grepen we dit jaar langs deze award en feliciteren we Orbix van harte met de verdiende winst. In aanloop naar het event vroegen we aan productmanager Lennert Schreurs waarom volgens hem Tectum Group de innovatie-award verdient.

Waarom heeft Tectum Group deze nominatie volgens jou verdiend?

Omdat Tectum Group pionier is op het vlak van innoveren in de dakensector. Onze oplossingen vandaag zorgen voor een positieve impact in de toekomst.

Hoe belangrijk is duurzaamheid in de ontwikkeling van innovatieve producten?

Als organisatie is het belangrijk om niet alleen economische groei te realiseren. Die groei kan je op twee manieren doen. Enerzijds door ‘grijze groei’ te realiseren. Dat wil eigenlijk zeggen dat naast de economische groei de ecologische voetafdruk ook toeneemt. Of anderzijds ‘groene groei’, dat wil zeggen dat er zowel economische groei is, maar dat ook de ecologische voetafdruk afneemt.

Welke innovatieve producten bracht Tectum Group reeds op de markt?

Tectum Group heeft al enkele innovatieve producten gelanceerd aan de markt. Zo zijn we gestart met de BossCover Rooftile. Dat is een rubber daktegel die gemaakt is van het EPDM-snijresten. Wat op zich al een heel mooi initiatief is, alleen spreekt we hier nog over recyclage, waar de milieu-impact nog net iets hoger is. Daarom de we bij onze volgende ontwikkeling echt de focus hebben gelegd op hergebruik van materialen en daar is het BossCover Circular System uit voortgevloeid. Dat systeem zorgt er echt voor dat de materialen op het einde van de levensuur kunnen worden hergebruikt, waardoor de milieu-impact ook laag blijft.  

Hoe reageert de markt op deze innovaties?

Bij de lancering van deze nieuwe oplossingen hebben we al gemerkt dat er wel veel vraag is in de markt, maar de grootste uitdaging zit om nog altijd in de bouwweer te overtuigen van de meerwaarde van het systeem. Zo hebben we afgelopen jaar toch wel een 10 .000 vierkante meter in dit systeem geplaatst en hebben we ook kunnen laten zien aan de bouwweer wat effectief de meerwaarde is in de toekomst om vandaag al te kiezen voor een demontabel daksysteem.

Zorgen deze innovaties voor een concurrentieel voordeel?

De innovatieve benadering van Tectum Group heeft toch wel een concurrentieel voordeel opgeleverd. Zo waren er al circulaire plat dak oplossingen in de markt, maar die beperkte zich altijd tot het dakvlak. We zijn eigenlijk nog een stapje verder gegaan door er voor te zorgen dat het volledige dak, dus zowel het dakvlak als de dakopstand, als de dakrand, volledig gedemonteerd kan worden.  

Doet Tectum Group beroep op partners bij de ontwikkeling van innovaties?

We hebben deze ontwikkeling niet alleen gedaan, maar we hebben dat samen gedaan met onze partner Claerhout Aluminium, die ons ondersteunt heeft in de ontwikkeling van het gepatenteerd klemsysteem.

Worden klanten ook betrokken bij het innovatieproces?

Bij de ontwikkeling van het systeem hebben we ook onze klanten nauw betrokken. Zo hebben we de feedback van hun ook meegenomen naar de tekentafel. Je kan op papier een schitterend idee hebben, maar als het in de praktijk niet kan worden toegepast, dan is het ook niet werkbaar. Dus die feedback van de klanten is wel heel belangrijk in het ontwerp van het systeem.  

Wat met renovatie?

Binnen onze innovatieafdeling kijken we niet alleen naar de ontwikkeling van nieuwe systemen, maar zo kijken we ook wel naar de secundaire bronmaterialen, zodat we die vandaag ook al kunnen inzetten. Zo hebben we voor de renovatie van het Vlaams Administratief Centrum in Mechelen de 20 jaar oude PIR-isolatie afgevoerd en getest. Hieruit is gebleken dat die isolatie perfect terug bruikbaar is. Dus die gaat nu ook weer terug worden ingezet in nieuwe projecten.

Nieuws
>
Tectum Group genomineerd voor Innovatie Award 2023

Het innovatiebeleid van het Genkse bedrijfsleven staat op punt. Dat bewijst de drievoudige Genkse nominatie voor de innovatie-award 2023 van Voka Limburg. Samen met Orbix en Soltech, streed Tectum Group mee voor de overwinning. Een hele eer en vooral een mooie erkenning voor het innovatie-afdeling van onze groep. Helaas grepen we dit jaar langs deze award en feliciteren we Orbix van harte met de verdiende winst. In aanloop naar het event vroegen we aan productmanager Lennert Schreurs waarom volgens hem Tectum Group de innovatie-award verdient.

Waarom heeft Tectum Group deze nominatie volgens jou verdiend?

Omdat Tectum Group pionier is op het vlak van innoveren in de dakensector. Onze oplossingen vandaag zorgen voor een positieve impact in de toekomst.

Hoe belangrijk is duurzaamheid in de ontwikkeling van innovatieve producten?

Als organisatie is het belangrijk om niet alleen economische groei te realiseren. Die groei kan je op twee manieren doen. Enerzijds door ‘grijze groei’ te realiseren. Dat wil eigenlijk zeggen dat naast de economische groei de ecologische voetafdruk ook toeneemt. Of anderzijds ‘groene groei’, dat wil zeggen dat er zowel economische groei is, maar dat ook de ecologische voetafdruk afneemt.

Welke innovatieve producten bracht Tectum Group reeds op de markt?

Tectum Group heeft al enkele innovatieve producten gelanceerd aan de markt. Zo zijn we gestart met de BossCover Rooftile. Dat is een rubber daktegel die gemaakt is van het EPDM-snijresten. Wat op zich al een heel mooi initiatief is, alleen spreekt we hier nog over recyclage, waar de milieu-impact nog net iets hoger is. Daarom de we bij onze volgende ontwikkeling echt de focus hebben gelegd op hergebruik van materialen en daar is het BossCover Circular System uit voortgevloeid. Dat systeem zorgt er echt voor dat de materialen op het einde van de levensuur kunnen worden hergebruikt, waardoor de milieu-impact ook laag blijft.  

Quote icon in green

Groene groei betekent dat naast economische groei, de ecologische voetafdruk afneemt.

Lennert Schreurs
Productmanager Tectum Group
March 7, 2024

Tectum Group nieuws en inzichten

Arrow icon to the right in blue
Expertise
April 22, 2024

Het groendak als luchtverbeteraar

Read more

Expertise
April 15, 2024

De rol van VME’s in de transitie naar duurzaamheid

Read more

Expertise
April 17, 2024

Dak- en gevelrenovatie: Een gezonde woning in een gezonde bouwschil

Read more

Expertise
April 15, 2024

Renolution premies lopen op tot 90% van de renovatiekost

Overdreven of noodzakelijk?

Read more

Verhalen
March 25, 2024

Een blik achter de schermen bij de opleiding dakwerker

Read more

Nieuws
February 27, 2024

BossCover EPDM bevestigd kwaliteit

Read more

Nieuws
March 7, 2024

Tectum Group genomineerd voor Innovatie Award 2023

Read more

Expertise
February 27, 2024

Klimaatdak tilt plat dak naar veelzijdige hoogte

Read more

Verhalen
February 1, 2024

30 jaar dienst voor Wasiel Szlapak

Read more

Verhalen
December 4, 2023

Nieuwe werkomgeving voor de collega’s van SIX by Tectum

Read more

Expertise
December 18, 2023

Werken op hoogte: collectieve vs persoonlijke beveiliging

Read more

Nieuws
November 22, 2023

CPE Nederland verstevigt marktpositie met overname Altena Dakspecialiteiten

Read more

Expertise
November 22, 2023

Periodiek onderhoud garandeert langere levensduur van plat dak

Read more

Nieuws
November 9, 2023

Tectum Group recycleert EPDM-snijresten en maakt er daktegels van

Read more

Expertise
October 25, 2023

Worden permanente balustrades de nieuwe standaard in valbeveiliging?

Read more

Nieuws
September 14, 2023

Milieuvriendelijke waterkoelers voor Tectum Group

Read more

Expertise
September 14, 2023

Stielkennis als handelsmerk voor ambachtelijk dakwerk

Read more

Nieuws
July 26, 2023

Tectum Group neemt dakdekker DSB over

Read more

Expertise
November 9, 2023

Aluminium maatwerkbalustrades imiteren staallook

Read more

Verhalen
July 26, 2023

Tectummer Bert Herssens

Read more

Verhalen
July 26, 2023

Tectummer Kingsley Madu

Read more

Events
April 19, 2024

Grote belangstelling voor debat over circulaire platte daken.

Bijna 40% van de wereldwijde CO²-uitstoot wordt uitgestoten door de bouwsector. Hoog tijd om het roer om te gooien. Met een debat over circulariteit en circulaire platte daken draagt Tectum Group zijn steentje hieraan bij. Herbekijk het volledige debat.

Read more

Expertise
July 26, 2023

Mechanische bevestiging is de toekomst van geventileerde gevelbekleding

Read more

Nieuws
July 26, 2023

Tectum Group leidt dakdekkers helemaal zelf op

SERV-rapport bevestigt wat we al wisten

Read more

Nieuws
July 26, 2023

Tectum Group realiseert wereldprimeur met het eerste circulaire plat dak

Read more

Expertise
September 13, 2023

Hoe doordacht water bufferen op een blauw dak?

Read more

Expertise
July 26, 2023

PIR-isolatie niet geschikt voor intensief groendak

Read more

Nieuws
July 26, 2023

Tectum Group verwelkomt SIX Dak & Gevel

Read more